Opća uredba o

prirodoslovlje

DOBRO DOŠLI NA

PRIRODOSLOVNU STRANICU!

UČENICI U SKLOPU PROGRAMA „EKOLOGIJA BILJAKA I ŽIVOTINJA“ USVOJILI DUPINA! (šk. god. 2008./09.)

S obzirom na program „Ekologija biljaka i životinja“ koji se odlukom Školskog odbora provodi u ovoj školskoj godini u našoj školi, a potaknuti i rezultatima dosadašnjih sličnih akcija (bjeloglavi sup, šišmiš, velebitska degenija) učenici šestih razreda  pomogli su projekt zaštite dobrih dupina koji obitavaju u Cresko-Lošinjskom arhipelagu. Učenici su time pridonijeli podizanju ekološke svijesti te ukazali svojim primjerom na potrebu zaštite svih dupina, ali i drugih organizama te njihovog prirodnog okoliša. Voditelj i autor programa jest Crnčec Dražen, mag. biol.et chem..

Učenici koji su sudjelovali u akciji su : Vanesa Škuba, Anamarija Grkavac, Lucija Bručić, Minea Pucko, Marcco Trojak, Luka Ujlaki, Dušan Horvat, Matija Mihalković, Saša Posavec, Matija Novak, Jurica Gombar, Luka Juričan, Neven Pintarić, Karla Zorčec, Mihael Kamenić, Dražen Bogdan, Maja Braniša, Bruno Pintarić, Nino Pintarić, Nensi Jurinec, Ana-Maria Krčan, Karin Šantek, Maja Ciglarić, Bojana Oršoš, Emanuel Varga, Ivan Posedi, Matija Novak, Andro Mihalac, Dario Oršoš.

zahvalnica

JUNIOR RANGER 2009
 – program edukacije mladih čuvara prirode

U sklopu programa „Ekologija biljaka i životinja“ koji se provodi u okviru Godišnjeg plana i programa rada naše škole, među ostalim, predviđena je i suradnja s ustanovama koje mogu pridonijeti poboljšanju znanja te kreativnom stvaranju svijesti o vrijednostima prirodne baštine. Upravo stoga, 4 učenika naše škole : Karla Zorčec, Maja Braniša, Matija Novak te Matija Mihalković, sudjelovala su u programu „Mladi čuvar prirode – Junior Ranger“ koju je provela Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Međimurske županije. Program se sastojao od edukacijskih radionica na temu prirodne i kulturne vrijednosti Međimurja te metoda njihove zaštite, terenske nastave u najznačajnije lokalitete na području naše županije te organiziranom posjetu parku prirode na području Republike Hrvatske. Naravno, nakon završetka cjelokupnog programa svi polaznici primili su i adekvatna priznanja odnosno diplome prvih mladih čuvara prirode. Zadatak im je da svoja iskustva i znanja pokušaju prenijeti svojim vršnjacima.

dodjela priznanja

Nakon dodjele diploma povodom Dana planeta Zemlje