Povijesna grupa - učiteljica Aleksandra Đurić

Ove školske godine počela je djelovati povijesna grupa pod novim vodstvom - Aleksandre Đurić, prof. Zadaća je bila naučiti učenike kako biti povjesničar i što sve jedan povjesničar mora znati. Učenici su usvajali znanja o pomoćnim povijesnim disciplinama, tako što su samostalno istraživali povijest svoga roda i izrađivali porodična stabla, ali i vlastite grbove po pravilima heraldike. Članovi povijesne grupe birali su određene povijesne teme koje su ih zanimale. Redovno su o svojim temama izvještavali ostale članove grupe te im prezentirali svoja saznanja i pokazali kako povijest može biti zabavna i poticajna za razmišljanje o budućnosti. Učili su i diskutirali o različitim moralnim problemima pred kojim su se nalazile velike ličnosti koje su ostavile svoj trag u prošlosti poput Aleksandra Makedonskog, Vlada Tepesa III. poznatijeg kao grof Drakula, Adolfa Hitlera, Napoleona, Zrinskih i Frankopana i mnogih drugih. Članovi su bili u potrazi za svetim gralom, tajnim društvima... Ukoliko smo vas zainteresirali posjetite nas na našim internetskim stranicama škole ili čekajte do sljedeće godine. Postati članom je lako, ali morate prisegnuti na čuvanje tajne prošlosti.

Svaki član povijesne grupe i dodatne nastave dobio je na poklon CD na kojem se nalaze njihovi radovi kao i slike sa stručne ekskurzije u Zagreb.

Autori grbova: Željka Belić (8.b), Tomislav Belić (7.a) i Tena Piljušić(8.b)

GRBOVI
grb grb

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

« Studeni 2018 »