eTwinning u našoj školi

Sustainable Energy – Clean Energy for the Future

OŠ Vladimira Nazora, Pribislavec uključila se u eTwinning projekt Sustainable Energy – Clean Energy for the Future čiji cilj je promoviranje važnosti korištenja obnovljivih izvora energije (Sunce, voda, vjetar i biomasa).

Inicijativa za sudjelovanje u ovom projektu potekla je od učiteljice informatike Ive Naranđe koja je tako i voditeljica projekta za našu školu a projektu su se ubrzo i vrlo rado pridružile učiteljica engleskog jezika Silvija Đuran i učiteljica likovne kulture Blaženka Križan.

NACIONALNA NAGRADA COMET 2013 - NAJBOLJI ETWINNING PROJEKT U KATEGORIJI VIŠI RAZREDI OŠ - IVA NARANĐA

NACIONALNA I EUROPSKA OZNAKA KVALITETE: Iva Naranđa
QL EQL

NACIONALNA I EUROPSKA OZNAKA KVALITETE: Blaženka Križan (dodijeljena naknadno, 13.10.2014. te iz tog razloga nije navedena u prezentaciji projekta i člancima)

Učenici koji sudjeluju u projektu su polaznici izborne nastave informatike šestog, sedmog i osmog razreda te će radom na ovom projektu osim upoznavanja obnovljivih izvora energije naučiti koristiti neke Web 2.0 alate. Kako svi materijali trebaju biti na engleskom jeziku, rad na projektu dobro će nam doći i za unaprjeđenje našeg znanja engleskog jezika, s naglaskom na izrazima vezanim za obnovljive izvore energije. Učiteljica engleskog jezika Silvija Đuran u projekt je uključila polaznice dodatne nastave engleskog jezika, a učiteljica likovne kulture Blaženka Križan učenike petog do osmog razreda.

Sudjelovanje u ovakvim međunarodnim projektima od višestruke je koristi za učenike i učitelje te eTwinning projekte smatram korisnom nadopunom nastavnih sadržaja predviđenih nastavnim planom i programom.

U projektu sudjeluju partneri iz Italije, Španjolske, Poljske, Francuske, Turske i Hrvatske.

Ciljevi projekta:
Dijeljenje informacija o obnovljivim izvorima energije, objasniti i približiti osnove održive energije na jednostavan i lako razumljiv način.

Rad na projektu podijeljen je na četiri glavne teme: Sunce, voda, vjetar i biomasa.

sustainable energy

Učenici će najprije istražiti korištenje svakog od navedenih obnovljivih izvora energije s posebnim naglaskom na mogućnosti korištenja u svojoj državi te izraditi članke i prezentacije kojima će na jednostavan i lako razumljiv način objasniti korištenje obnovljivih izvora energije.

Drugi korak je provedba ankete o tome koliko ljudi znaju o održivoj energiji. Učenici će anketirati svoje roditelje, prijatelje, učitelje i poznanike koristeći ista pitanja u svakoj državi sudionici projekta. Nakon završetka anketa, usporedit će se rezultati.

Treći korak je posvećen temi voda kako bi se obilježila Međunarodna godina suradnje na području voda 2013. Učenici će izraditi edukativne članke, postere ili prezentacije te edukativno-zabavne materijale kao što su kvizovi i online igre. Kvizove i igre će rješavati učenici iz drugih država.

Očekivani rezultati:
Kreativni obrazovni materijali za daljnje korištenje u obrazovanju za okoliš i podizanje svijesti o važnosti održive energije.

NAŠE AKTIVNOSTI I RADOVI UČENIKA:

Obnovljivi izvori energije

ONLINE PUZZLE

PROPROFS FLASHCARDS

PIXTON STRIPOVI

PREZIJI

GLOGOVI

LIKOVNI RADOVI

SOLARNA ENERGIJA U PRIBISLAVCU

GOANIMATE

ONLINE IGRE VJEŠALA

ONLINE OSMOSMJERKA

ZONDLE IGRE

GADGETI NA SOLARNU ENERGIJU

ZANIMLJIVE ČINJENICE O OBNOVLJIVIM IZVORIMA ENERGIJE

PREZENTACIJE

SOLARNI KUĆANSKI UREĐAJI

Međunarodna godina suradnje na području voda 2013.

PIXTON STRIPOVI I GLOG

PLAKATI

PREZENTACIJE

ETWINNING TJEDAN - PREDSTAVLJANJE PROJEKTA

VIDEOKONFERENCIJA S PARTNERIMA IZ ŠPANJOLSKE (škola IES CLARA CAMPOAMOR, Alaquàs, nastavnik David Navarro)

U petak, 24. svibnja 2013. održali smo našu prvu Skype videokonferenciju s partnerima iz Španjolske u kojoj su sudjelovali učenici polaznici dodatne nastave engleskog jezika i izborne nastave informatike s učiteljicama Silvijom Đuran i Ivom Naranđa. Učenike iz partnerske škole vodio je njihov učitelj tehničke kulture David Navarro.

Teme ove videokonferencije bile su obnovljivi izvori energije i recikliranje a susret smo iskoristili i za bolje upoznavanje s partnerima koje smo do sada poznavali samo preko njihovih radova objavljenih na Twinspaceu projekta.

Videokonferencija je trajala od 13,15 do 14,00 sati a održana je iz informatičke učionice.

Članak naših partnera

ONLINE IZBOR SLIDESHOW-A IZ KATEGORIJE ART - REZULTATI:

online izbor - art

ZAJEDNIČKA ONLINE ANKETA S PARTNERIMA

LOGO PROJEKTA - IVA NARANĐA

LOGO

COMET 2013

objavio: Iva Naranđa   datum: 3. 4. 2013.

« Kolovoz 2017 »