Opća uredba o
zaštiti podataka

Hangout s partnerima iz Turske

eTwinning projekt Science Around Us

Hangout s partnerima iz Turske održan je u petak, 12. lipnja 2015., u vremenu od 8,30 do 10,00 sati.

U sklopu aktivnosti na eTwinning projektu Science Around Us učiteljica informatike Iva Naranđa organizirala je online susret s projektnim partnerima iz Turske, škola Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu, Tekkeköy- Samsun. Učitelj engleskog jezika Jurica Benčik vrlo rado se pridružio ovoj aktivnosti i pripremio učenike za vođenje konverzacije na engleskom jeziku i pomogao im u pripremi teksta kojim su ukratko predstavili našu školu. Susret je realiziran u informatičkoj učionici putem Google Hangouts videopoziva što je predstavljalo novo iskustvo za učenike iz Hrvatske i Turske. Iz OŠ Vladimira Nazora Pribislavec u susretu su sudjelovali učenici osmog razreda koji polaze izbornu nastavu informatike i aktivno rade na projektu cijele školske godine: Ena Mihalković, Stella-Vanessa Jerković, Petar Lesar i Marko Okreša. Inicijativa za ovaj susret potekla je od naših partnera iz Turske, učiteljice Elif Gençosmanoğlu koja nas je pozvala na susret kako bi nam njihovi učenici sedmog razreda uživo predstavili svoje radove napravljene u sklopu projektnih aktivnosti tijekom ove školske godine. I zaista, imali su što pokazati! Nakon razmjene pozdravnih poruka i kratkog predstavljanja škole, uslijedio je niz zanimljivih prezentacija učeničkih radova vezanih za razna područja prirodoslovno-matematičke grupe predmeta. Naš školski tim oduševljeno je gledao što su sve učenici iz Turske napravili. Puni dojmova i obogaćeni novim idejama, eTwinneri iz OŠ Vladimira Nazora Pribislavec uskoro će privest kraju projekt Science Around Us.

Hangout - eTwinning project Science Around Us

Ovaj susret još jednom je potvrdio vrijednost rada na eTwinning projektima kojima se potiče razvoj osam ključnih kompetencija od kojih se u ovom projektu ističu: komunikacija na stranim jezicima, matematička kompetencija i osnovne kompetencije iz prirodoslovlja i tehnologije, digitalna kompetencija, kulturološka osviještenost i izražavanje. Uz to, sudjelovanje u eTwinningu pruža mogućnost da učenici i učitelji rezultate rada besplatno predstave izvan svoje države, dobiju povratne informacije i neposredno doznaju kako se uči i radi u drugim državama, te upoznaju sličnosti i razlike među obrazovnim sustavima raznih država.

objavio: Iva Naranđa   datum: 12. 6. 2015.

Udžbenici 2020./2021.

MZO - Vijesti