3.b - učiteljica Anica Trstoglavec

EVO NAS U TREĆEM RAZREDU !

Na ovoj stranici moći ćete pratiti događanja u našem razredu tijekom školske godine 2010./2011. te pogledati naše likovne i literarne radove.

Događanja u 3.b razredu i naši radovi

MOJA BAJKA - pismeni sastavci

Zadatak:

Od imenica KRALJ, PRINCEZA, ZMAJ, VILA, TOBOGAN napiši svoju bajku.

MOJA BAJKA

Jednom davno u nekom starom dvorcu živio je jedan kralj. Imao je ženu ( kraljicu ), a zajedno su imali malu princezu. Jednog dana princeza je otišla na igralište. Spustila se niz tobogan i pojavio se zmaj. Princeza se strašno uplašila, a zmaj joj je rekao: « Nemoj se bojati, ja sam dobar zmaj i rado bih te odveo kući.» Princeza mu je to dozvolila. Pao je mrak i princeza si je umislila da postane prava kraljica na zmaju. Kad je to čula dvorska vila odmah joj je učinila uslugu. I od onda pa nadalje princeza je postala kraljica na zmaju.
ANJA POKRIVAČ

Jednom davno živio je kralj sa svojom kćeri, princezom. Princeza je imala malog zmaja. Svakim bi se danom zajedno spuštali niz kraljevski tobogan. Princeza je na lijevoj nozi imala madež u obliku srca. Vila bi svakim danom letjela prostranim hodnikom. Svi su bili sretni, no princeza je bila tužna. Rasla je i rasla, dok nije postala odrasla djevojka. U šumi je bila vila koja je činila zlo. Princeza je znala da je u šumi ta vila. Tako je vila jednog sunčanog dana sve pokvarila. Došla je u dvorac i zarobila princezu, kralja zaledila, a vilu uspavala. Krenula je prema vratima sa princezom, no tu se pojavio kraljević Edgard. Spasio je princezu i odlučio se oženiti njome. Princ i princeza za devet mjeseci dobili su blizanke, Ledi i Hedi. Svi su sretno živjeli.
MIRNA TOMLJANOVIĆ

Jednoga dana u jednom kraljevstvu živio je jedan kralj. Nije imao ženu. Djeca su se igrala na toboganu, a princeza ih je gledala. U tom kraljevstvu bilo je sve mirno. A u drugom kraljevstvu bilo je sve strašno. Tamo je bio jedan zmaj. Kad su svi spavali zmaj se oslobodio i došao je do kraljevstva gdje je kralj spavao. Pogledao je kralja i uzeo ga. Doveo ga je do močvare i pojeo ga. Ujutro su vidjeli da nema kralja. Svi su plakali i bili su tužni.
DORIAN BRUČIĆ

Jednog dana bio jedan bogataš. Napokon je postao kralj. Imao je kćer proglašenu princezom. Došla je noć i svi su otišli spavati. U ponoć se pojavila nekakva buka. To je bio nekakav zlobni zmaj. Kralj je pozvao sve vitezove u napad. Došla je vila i rekla: «Vitezovi ti ništa ne služe. Treba ti snažan i jak kraljević.» Vila upotrijebi štapić i pretvori čovjeka u kraljevića. Kraljević se spusti niz tobogan i ubije zmaja. Bio je proglašen najboljim kraljem. I svi su bili sretni.
MANUEL BAKAČ

Bilo je to davno doba kada su živjeli kraljevi. Jedan je kralj morao spasiti princezu koja je bila mala i zaključana u velikom dvorcu. U dvorcu je bio jedan zmaj. Kada je kralj spašavao princezu, pojavio se pred njim zmaj, a pored njega bila je vila koja je začarala zmaja da bude vezan. Kada je kralj spasio princezu, u dvorištu joj je složio tobogan. Kad je princeza postala velika , nitko se nije spuštao s tobogana kojeg je kralj napravio s ljubavlju.
FILIP BAŠEK

Jednom davno živio je kralj sa princezom koju je čuvao kao najdragocjenije blago. Živjeli su u dvorcu. Mogla se oženiti samo onim koji se može popeti do najvećeg tobogana i ubiti zmaja. U selu pokraj dvorca, živio je mladić koji je volio pomagati drugima, a i on sam je volio princezu. Jedne noći, kad su svi čvrsto spavali, mladić je promatrao dvorac. Odjednom se pojavila vila i rekla: «Dragi mladiću pomogao si mnogima pa ti darujem oklop, mač i snagu kako bi stigao do princeze!» Sutradan se mladić penjao do najvećeg tobogana. Nije mu bilo lako, ali je imao snagu. Uspio je doći. Pokraj tobogana ga je čekao divovski zmaj koji je rigao vatru! Uzeo je mač i počeo se boriti. Bilo je tu svega: borbe, krvi i ožiljaka. Na kraju mu je mladić odrubio glavu. Stigao je do princeze i zaprosio je. Princeza je pristala isto kao i kralj jer je mladić prošao ispit. Ubrzo su se vjenčali. Mladić je postao princ i živio s princezom do kraja života.
BENJAMIN NINIĆ

objavio: Iva Naranđa Anica Trstoglavec   datum: 27. 10. 2010.