PRIRODOSLOVNA TERENSKA NASTAVA

Temeljem natječaja koji je objavila i provela INA d.o.o., a na temelju prijavnice koju je autor i voditelj programa Crnčec Dražen napravio, osnovnoj školi je odobren program „Ekologija biljaka i životinja“  te određena financijska sredstva koja su se mogla iskoristiti isključivo namjenski. Upravo stoga je dio sredstava bio predviđen za sufinanciranje terenske nastave te nabavku određenih kemikalija odnosno sredstava potrebnih za rad grupe.
Tridesetak učenika koji pohađaju prirodoslovnu grupu Osnovne škole, unutar koje djeluju kemijska i biološka sekcija, mladi čuvari prirode (Junior Ranger 2009) te polaznici grupe podmlatka Crvenog križa, a u skladu s godišnjim planom i programom grupe, programom „Ekologija biljaka i životinja“ te Godišnjim planom i programom OŠ, 15. svibnja krenuli su na prirodoslovnu terensku nastavu koja je obuhvaćala posjet centralnoj plinskoj stanici u Molvama gdje su učenici uz stručno vodstvo upoznati s načinom rada i svrhom plinske stanice, nakon toga posjetili smo terminal Jadranskog naftovoda u Virju, a potom krenuli prema Đurđevcu gdje su učenici uz stručno vodstvo posjetili Stari Grad te etno zbirku „Čamba“. Drugi dio terenske nastave bio je održan na jedinom preostalom djelu pješčanih nanosa u Republici Hrvatskoj gdje se zadržala karakteristična pustinjska travnata vegetacija – Đurđevačkim peskima te staroj vodenici nedaleko od Đurđevca koja je još uvijek u funkciji. U povratku posjetili smo i posebni zoološki rezervat „Veliki Pažut“ odnosno bili na ušću Mure i Drave kod Legrada. S obzirom na brojnost učenika i dosta bogat program terenske nastave važno je napomenuti da nije bilo nikakvih problema te da su sve zadaće i ciljevi ovakove terenske nastave ostvareni.

MOLVE

Centralna plinska stanica – Molve

NA ĐURĐEVAČKIM PESKIMA

Na Đurđevačkim peskima

objavio: Iva Naranđa Dražen Crnčec   datum: 19. 5. 2009.

KAKO UČITI ?

Dragi učenici, pogledajte prezentaciju o učenju koju je za vas pripremila naša pedagoginja, Nada Jelić. Nadamo se da će vam pomoći.

UCENJE.ppt