eTwinning u našoj školi

Let's do compost!

Početkom školske godine 2017./2018. pokrenuli smo novi međunarodni eTwinning projekt namijenjen učenicima trećih i četvrtih razreda, polaznicima izvannastavnih aktivnosti Mali ekolozi koju vodi učiteljica razredne nastave Milica Vadlja i eTwinneri koju vodi učiteljica informatike Iva Naranđa. U projektu sudjeluju škole iz Grčke, Rumunjske, Turske, Italije i Španjolske.

eTwinning label Let's do compost!

Osnovna ideja projekta Let's do compost! je podići svijest učenika, njihovih roditelja i lokalne zajednice o ulozi kompostiranja pri zaštiti okoliša. Osim glavne teme projekta, našim učenicima želimo omogućiti korištenje informacijsko-komunikacijske tehnologije na pozitivan, siguran i kreativan način.

Tijekom školske godine učenici će pripremati kompost (sakupljati lišće u školskom dvorištu, ostatke povrća i voća iz školske kuhinje…), a na kraju projekta kompost ćemo dodati biljkama u školskom dvorištu.

Tijek aktivnosti:

rujan - listopad: predstavljanje škola i postavljanje kompostera u školskim dvorištima;

studeni - ožujak: organiziranje stručnog predavanja s vanjskim suradnikom ili posjet ekološkoj udruzi u našem kraju, učenici će istražiti temu kompostiranja i napraviti postere kojima će na jednostavan i lako razumljiv način objasniti što je kompostiranje, zašto je dobro kompostirati, kako praviti kompost, što ide i što ne ide u kompost;

travanj: obilježavanje Dana planeta Zemlje, kreiranje prezentacija, postera, online igri ili drugih edukativnih materijala o vezi kompostiranja i zaštite okoliša;

lipanj: završna prezentacija i evaluacija projekta.

TWINSPACE

eTwinning project Let's do compost!

objavio: Iva Naranđa   datum: 3. 10. 2017.

« Listopad 2017 »