eTwinning u našoj školi

Explore Scratch

Učenici viših razreda koji polaze izbornu nastavu informatike tijekom školske godine 2017./2018. sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu “Explore Scratch” koji je pokrenula učiteljica informatike Iva Naranđa s učiteljicom Bilge Varel iz Turske. Projektu su se ubrzo pridružile škole iz Latvije, Italije, Španjolske, Grčke, Poljske, Rumunjske, Srbije, Francuske i Turske. Iz naše škole u projektu će sudjelovati i učitelj engleskog jezika Jurica Benčik s učenicima koji polaze izvannastavnu aktivnost iz engleskog jezika.

Tijekom ovog projekta škole iz raznih država razmjenjivat će ideje o učenju programiranja u osnovnom obrazovanju. Osnovna ideja projekta je uvesti učenike u svijet kodiranja na atraktivan način i potaknuti njihovu kreativnost. Povezivanjem programiranja s raznim temama, nastojat ćemo pokazati učenicima da programiranje može biti zabavno iskustvo te razvijati vještine računalnog razmišljanja, logičkog zaključivanja i rješavanja problema. Učenici će kreativno izraziti svoje ideje stvaranjem animacija, animiranih priča i igri. Teme će biti vezane uz naše škole, mjesta u kojima živimo i države projektnih partnera.

Osnovni cilj projekta je motivirati učenike za programiranje i nastavak obrazovanja u nekom od područja informacijske tehnologije, naročito programiranja. Ovaj cilj pokušat ćemo ostvariti korištenjem Scratcha, vizualnog programskog jezika koji je učenicima atraktivan, potiče ih na razmišljanje i izražavanje ideja, te omogućuje razumijevanje logike programiranja bez upoznavanja sintakse i pravila programskog jezika. Nadalje, ciljevi ovog projekta su razvijanje ključnih kompetencija učenika, naročito komunikacije na stranim jezicima i digitalne kompetencije. Uz to, našim učenicima želimo omogućiti korištenje informacijsko-komunikacijske tehnologije na pozitivan, siguran i kreativan način.

Projekt će trajati cijelu školsku godinu, s aktivnostima vezanima uz međunarodne događaje Europski tjedan programiranja, Tjedan informatičke edukacije, Sat kodiranja i Dan Scratcha.

Rad na projektu podijeljen je u nekoliko zadataka:

listopad: sudjelovanje u Europskom tjednu programiranja (izrada animacija s imenima naših država, mjesta u kojima živimo, zastavama…);

studeni - prosinac: stvaranje kratkih animiranih priča o našim školama i mjestima u kojima živimo, sudjelovanje u Satu kodiranja, kreiranje animirane novogodišnje čestitke za partnere;

siječanj - travanj: kreiranje igri;

svibanj: sudjelovanje u Danu Scratcha; online glasovanje za odabir najbolje igre;

lipanj: završna prezentacija projekta i evaluacija projekta.

TwinSpace

eTwinning project Explore Scratch

CodeWeek

EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA U NAŠOJ ŠKOLI

Europski tjedan programiranja

Scratch

Computer Science Education Week - Hour of Code

TJEDAN INFORMATIČKE EDUKACIJE - SAT KODIRANJA U NAŠOJ ŠKOLI

Computer Science Education Week - Hour of Code

Animirane priče o Pribislavcu i našoj školi: studio

Scratch animirane priče

Animirane čestitke: studio_5 i studio_6

Scratch

Rosadigitale Week - Tjedan digitalne ruže

Rad na TwinSpaceu i izrada Scratch igri:

Explore Scratch

Učenici osmog razreda napravili su igre s labirintom i pitanjem za prelazak na sljedeći nivo. Pitanja su vezana za priče iz škola 100. Yıl Atatürk Ortaokulu Köşk, Aydın, Turska i IES Escultor Juan de Villanueva, Španjolska.

Scratch studio maze games

Scratch Day 2018

Dan Scratcha u našoj školi

Scratch Day 2018 Pribislavec

eTwinning Live Event Scratch Day 2018 eTwinning project Explore Scratch

objavio: Iva Naranđa   datum: 20. 9. 2017.

« Svibanj 2018 »