Opća uredba o
zaštiti podataka

eTwinning u našoj školi

Advent and Christmas in our lives

Ove školske godine odlučili smo našim učenicima četvrtih razreda pružiti poseban doživljaj Adventa i Božića provođenjem eTwinning projekta kojim će učenici imati mogućnost upoznati i uočiti sličnosti i različitosti u adventskim i božićnim običajima u raznim državama Europe.

NACIONALNA OZNAKA KVALITETE: Iva Naranđa

eTwinning Oznaka kvalitete

EUROPSKA OZNAKA KVALITETE: Iva Naranđa

eTwinning - Europska oznaka kvalitete - European Quality Label

Članak u Školskim novinama, 13. prosinca 2016., broj 40

Osnovna škola Vladimira Nazora Pribislavec pokrenula je eTwinning projekt pod nazivom “Advent and Christmas in our lives”. Inicijativa za uključivanje naše škole u ovaj projekt potekla je od učiteljice informatike Ive Naranđa, jedne od autorica projekta. Koautorica projekta je Αlexandra Μichalopoulou iz grčke škole Dimotiko Dispiliou Kastoria. Projektu se vrlo rado pridružila naša vjeroučiteljica Miroslava Novak, a neke projektne aktivnosti bit će ostvarene u suradnji s učiteljicama razredne nastave. Iz naše škole u projektu sudjeluju učenici četvrtih razreda, polaznici izvannastavne aktivnosti “eTwinneri”. Partneri na projektu su škole iz Grčke, Italije, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Ujedinjenog Kraljevstva i Hrvatske. Dob učenika sudionika projekta je od 6 do 10 godina, a radni jezik je engleski.

Projektom namjeravamo razvijati ključne kompetencije učenika, naročito komunikaciju na stranim jezicima, digitalne kompetencije, društvene i građanske kompetencije, te kulturnu osviještenost i izražavanje.

Radom na ovom projektu eTwinning partneri će upoznati običaje vezane uz Advent i Božić u državama partnera. Posebnu pažnju želimo skrenuti na duhovne vrijednosti, nasuprot komercijalnom pristupu ovoj temi. Projektne aktivnosti su prilagođene dobi učenika, te će tako partneri sakupiti i objaviti fotografije raznolikih aktivnosti tijekom Adventa i Božića organiziranih u školi i lokalnoj zajednici. Nadalje, učenici će usvojiti nekoliko jednostavnih izraza na engleskom jeziku i na jezicima partnera, sve vezano uz temu projekta. Sudjelovanjem u humanitarnoj akciji u suradnji s Hrvatskim Caritasom nastojat ćemo kod učenika potaknuti želju za činjenjem dobra drugima.

Tijekom studenog 2015. partneri su se upoznali i međusobno predstavili na TwinSpaceu. Daljnji rad na projektu podijeljen je na tri glavna zadatka:

1) priprema za Božić, što obuhvaća najraznolikije aktivnosti povezane s Adventom i Božićem;
2) sudjelovanje u humanitarnoj akciji;
3) kreiranje završnog rada, prezentacije s fotografijama iz naših škola.

članak na portalu emedjimurje

AKTIVNOSTI ETWINNERA - 4.A I 4.B

izvannastavna aktivnost, voditeljica Iva Naranđa

Advent wreath

View more presentations or Upload your own.

Skype susret s partnerima iz Italije - 15.12.2015.

Skype susret

U siječnju 2016. učenici su napravili slikokaze (slideshow) pomoću alata Kizoa kojima su predstavili sve naše aktivnosti tijekom ovog projekta.

Radovi eTwinnera iz 4.a i 4.b razreda:

objavio: Iva Naranđa Ivanka Novak   datum: 22. 11. 2015.

Primanja roditelja

MZO - Vijesti