Radovi učenika 1. - 4. razreda

Radovi učenika 3.b

KAD SE VOLI U ŠKOLI

UČENICI 3.B OPISIVALI SU SVOJE SIMPATIJE. PROČITAJTE NAŠE SASTAVKE KOJI OVAJ PUT, IZ RAZUMLJIVIH RAZLOGA, NISU POTPISANI.

Moja simpatija zove se … e, to vam neću reći. Pokušajte je sami prepoznati! Ona je visoka kao ja, ima smeđu dugu kosu i voli se igratu graničare. U toj je igri jako dobra.Voli i plesati. Hobi joj je odbojka. Idemo već treću godinu u isti razred. U drugom je razredu dobila onu najslabiju ocjenu ali nije loš đak. Sve ostalo su joj petice. Marljiva je i spretna. Voli nositi uške  a voli i brbljati. Ne voli lagati. Ima smeđu jaknu i plavu torbu. Ima devet godina.
                                                                                             XXX

Moja simpatija ide sa mnom u razred. Za nju zna samo moja prijateljica Ria Horvat.Naravno, ja znam za njenu simpatiju. On voli posuđivati sve što nekome treba. Voli se zezati i raditi nestašluke. Uvijek je nasmijan i veseo poput Hlapića. Ima smeđu kosu i oči.
                                                                                             YYY
Moja me simpatija uvijek nasmijava. Nikada me ne tužaka. Kada dođem doma  maštam  kako će nam biti kada odrastemo. On voli igrati nogomet. Lijepo mi je kada se svi zajedno igramo Don Marion i kada vidim da je i prema drugima dobar. Njegovo je lice nježno poput leptirića. Oči su mu  lijepe. Jedino me smeta što voli i druge cure.
                                                                                             XXX
Moja simpatija se zove – e, to je tajna. Ima crnu kosu i smeđe oči. U licu je crvena kao paprika. Voli     jesti voće. Ona jako voli pjevati. I na kraju – nek se zna – zove se Anja!
Moja simpatija je jako zabavna. Ima crnu kosu i  smeđe oči. Tamnoput je i visok.    Uči, redovito piše zadaće. Stalno se druži sa svojim prijateljima iz razreda. Živi u Čakovcu a ponekad dođe svojoj baki u Pribislavec. Jako je mršav   i stalno ide na nekakve sportove.Razigran je.
                                                                                             YYY
On je drag i lijep. Ima ravnu kosu. Na nosu ima pjegice. Ima smeđe oči i smeđu kosu. Voli se igrati autićima. Lijepo pleše i čita. Ima lijepe zube i lijepo se smije. Rado nosi plavo-crvenu majicu  iplave traperice. Ima plavu jaknu i plavu torbu. Dobar je i marljiv i sluša učiteljicu a i našega predsjednika Luku. Lijepo se smije, a kada se smije onda se svi smijemo. Niski je i ima prćast nos.

ON ima plavu kosu i plavi kovrčavi repić.     Nosić mu je prćasti. Ima lijepe bijele zube. Uvijek je nasmijan. Lice mu je nježno. Nosi šareno odjeću. Hoda na nogomet i skuplja nogometne sličice. Jako voli trčati. Na odmoru mijenja sličice s ostalim dečkima. Volim ga kao simpatiju i prijatelja.

XXX

Moja simpatija ima smeđu kosu i crne oči. Zabavna je, stalno se šali . Voli pjevati i plesati. Nije bezobrazna. Malo je sramežljiva. Radoznala je i zna puno viceva. Nema pjegice. Pod odmorom vrišti i viče. Dobra je matematičarka a i dobro joj ide i PID. Kosa joj je ravna, lice crveno i nasmijano kada se igra. Ima bijele zube i brzo govori.
                                                                                             YYY
Neću vam reći kako se zove. Ima crne oči, smeđu kosu i  pametna je. Visoka je. Voli plesati i pjevati. Voli se igrati s dečkima, a s curama se ne voli igrati. Dobra je srca i ima veliku dušu. U prvom i u drugom razredu je dobila jedinicu. Razmažena je i tuče se. Oštra je kada dobije jedinicu ili ostale loše ocjene. Ima malene zube i voli se smijati. Voli jesti slatko, a zdravu hranu baš ne voli. Jako voli svoju obitelj. Zna dobro crtati i lijepo bojati.
XXX
Moja simpatija ima smeđu kosu i smeđe oči. Uvijek je nasmijana. Mršava je i dobra učenica. Piše domaće zadaće i pomogne drugima kada treba. Nije tako mala nego visoka.
                                                                                             YYY
Moja simpatija ima crnu kosu ima smeđe oči. Lijepo piše. Lijepo se ponaša.Brzo trči. Ima lijepe cipele. Ona se uvijek smije. Lijepo čita, zna igrati graničare. U prvom razredu je bila malo tužna. Ali u drugom je uvijek bila nasmijana. Nježna je i bijele. Nikad ne viče. Ima lijepi glas. Ima tenisice.
                                                                                                                       XXX

Zove se Matej. Dobar je učenik. Voli se igrati. Lijepo čita. Visok je i zgodan. Voli pisati testove. Oči su mu lijepe, a lice mu je nasmijano. Ima 10 godina.. Ima duge noge. Razmažen je.Ima smeđu kosu.
                                                                                           YYY

objavio: Iva Naranđa Katarina Mihalic   datum: 5. 2. 2010.