radovi učenika - šk. god. 2008.-2009.

CIPELE SVETOG NIKOLE

Učenici 3.b razreda napisali su sastavke na temu CIPELE SVETOG NIKOLE. Pročitajte odabrane radove.

Bio jednom davno jedan siromašan čovjek koji je živio u Dalmatinskom selu. Bio je drvodjelja. Puno je radio. Tada ljudi nisu imali novaca pa su mu dali umjesto novca hranu. Jednom starčiću se dogodila jedna velika žalost. Njegove cipele su se poderale . Starčić je od žalosti sjeo na kamenje i zažmirio. Tada ga je sveti Nikola vidio pa je izuo svoje cipele i obuo starčića. Starčić je tada otvorio oči i na njegovim nogama pojavile su se cipele onakve kakve si je zamislio. Sveti Nikola bio je tako dobar da je starčiću dao svoje cipele. Drvodjelja je bio presretan što je dobio čizmice po svojoj želji. Kad je sveti Nikola dao svoje čizme starčiću anđeli su si mislili da nije dobro da sveti Nikola bude bos. Napravili su mu čizme od oblaka. Zato djeca ne čuju svetog Nikolu kada im stavlja darove u čiste čizmice.

Lucija Nedeljko, 3.B

Nekad davno živio siromašan drvodjelja. Puno je radio, ali umjesto novca za rad dobivao je hranu. Imao je stare poderane cipele s kojima više nije mogao hodati, a novaca nije imao da si kupi nove. Bio je star. Nije mogao više raditi. Hodao je po kućama i prosio. Od umora je sjeo kraj ceste i zaspao. Baš tada je prolazio sveti Nikola i sažalio se nad njegovim poderanim cipelama. Izuo je svoje nove cipele i darovao ih drvodjelji. Kad se drvodjelja probudio bio je veoma sretan. Obuo je cipele i lagano krenuo dalje. Svetom Nikoli su anđeli zbog njegove dobrote ispleli cipele od oblaka. I zato sveti Nikola dolazi na oblacima i djeci nečujno stavlja darove u njihove čizmice.

Marta Okreša, 3.B