ŠKOLA JEDNAKIH MOGUĆNOSTI

Opća uredba o
zaštiti podataka

GODINA ČITANJA

POHVALNA GESTA Općina Pribislavec financirala članstvo u Knjižnici Nikola Zrinski Čakovec učenicima OŠ Vladimira Nazora Pribislavec

U petak 26.11.2021. godine u prostoru OŠ Vladimira Nazora Pribislavec i putem platforme Teams održan je hibridni susret naziva O knjizi i s knjigom u kružoku, a povod je bilo obilježavanje Godine čitanja uza zahvalu Općini Pribislavec za financiranje članstva u Knjižnici Nikola Zrinski Čakovec učenicima škole.

Bio bi to sasvim uobičajeni kružok da je knjiga kružila u razgovoru s književnicima, no u posjet su stigla dva gosta kojima knjiga nije struka. Kakvom neuobičajenom vezom je kružilo čitanje, knjige i knjižnice u politici otkrili su Matija Ladić, načelnik Općine Pribislavec, i Zoran Tomašić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Pribislavec.

Čekao ih je veliki izazov. Trebali su odgovarati na teška pitanja i pročitati pjesme. Kružokom su kružile i nagrade te je nagrađena učenica Nela Kozjak, školska pobjednica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja.

Umjetnički obol susretu dali su učenici Tamburaške skupine i zbora te učenice Nela Kozjak i Žanet Novak.

Kružok  je fotografirala vjeroučiteljica Miroslava Novak Hranjec, organizirala i moderirala knjižničarka Ivana Kramar, tamburaše i pjevače je uštimavao i upjevavao učitelj Josip Kaučić, a tehnička podrška bila je učiteljica Ljubica Murković.

Učenici i djelatnici OŠ Vladimira Nazora Pribislavec nadaju se da je ovo tek prvi u nizu zajedničkih kružoka s Općinom Pribislavec i svima poručuju – mislite na sebe i čitajte!

objavio: Ljubica Murković   datum: 1. 12. 2021.

Kalkulator bodova] za upis učenika u srednju školu 2021./2022.

Udžbenici 2021./2022.

Godina čitanja 2021