Opća uredba o
zaštiti podataka

Obavijest u vezi s udžbenicima i drugim obrazovnim materijalom OŠ Vladimira Nazora Pribislavec za šk. godinu 2020./2021.

Sukladno članku 10. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), učitelji razredne nastave i stručni aktivi predmeta, na razini škole u višim razredima, OŠ Vladimira Nazora Pribislavec donose odluke o odabiru udžbenika u razrednoj i predmetnoj nastavi.

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.).

U školskoj godini 2020./2021. u uporabi u osnovnim školama bit će dvije vrste udžbenika:

• udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2020./2021. za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (2., 3., 6. i 7. razred), tzv. novi udžbenici
  • udžbenici za 4. i 8. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2014./2015. i udžbenici za 1. i 5. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2019./2020., tzv. postojeći udžbenici.

Sukladno članku 16. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.)  Osnovna škola Vladimira Nazora Pribislavec donosi Odluku o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala. Navedena Odluka priložit će se školskom kurikulumu.

Popisi udžbenika i drugih obrazovnih materijala za svaki razred nalaze se u priloženim dokumentima – u izborniku s desne strane.

Roditelji kupuju samo drugi obrazovni materijal (radne bilježnice, likovne mape, zbirke zadataka, atlas) označen žutom bojom.

Roditelji korisnici ZMN-a ne kupuju ništa, već će nabavu drugog obrazovnog materijala (radne bilježnice, likovne mape, zbirke zadataka, atlas) provesti u dogovoru sa školom početkom nastavne godine.

Udžbenici su besplatni, a škola će izvršiti narudžbu udžbenika za sve učenike. Preuzimanje udžbenika obavit će se prvog dana nastave, a sukladno tome pripremit ćemo i izjave i suglasnosti za roditelje u vezi s udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima.

S poštovanjem,

Ravnatelj: Bruno Matotek, mag. theol.

objavio: Iva Naranđa Bruno Matotek   datum: 3. 7. 2020.

Udžbenici 2020./2021.

MZO - Vijesti