Opća uredba o
zaštiti podataka

Dan eTwinninga – putovanje kroz eTwinningovu galaksiju

Ove godine u proslavi Dana eTwinninga sudjelovali su učenici sedmog i osmog razreda, polaznici izborne nastave informatike pod vodstvom učiteljice Ive Naranđe. Učenici osmog razreda sudjelovali su u aktivnostima organiziranima unutar eTwinning grupe Spring Campaign 2019 s godišnjom temom demokratskog sudjelovanja. Učenici su putovali kroz virtualnu eTwinning galaksiju i njezinih pet planeta: Planet ljudskih prava, Planet prava i donošenja odluka, Planet okoliša, Planet medija i Planet povijesti.

Dan eTwinninga - eTwinning Day 2019

1. Planet ljudskih prava
Učenici su raspravljali o riječima koje povezuju s ljudskim pravima, demokracijom i demokratskim sudjelovanjem. Naše odgovore dodali smo na AnswerGarden u eTwinning grupi Spring Campaign 2019.

demokratsko sudjelovanje

2. Planet prava i donošenje odluka
Učenici su raspravljali o tri pravila koja bi željeli vidjeti u idealnoj eTwinning galaksiji: tri stvari koje svatko smije učiniti, tri stvari koje je zabranjeno raditi i tri stvari koje svatko mora učiniti. Dodali smo naša pravila i glasovali u anketi u eTwinning grupi Spring Campaign 2019.

3. Planet okoliša
Učenici su upoznali osnove 17 ciljeva održivog razvoja.

ciljevi održivog razvoja

Kao prioritet za eTwinning galaksiju  učenici su izabrali cilj ravnopravnost spolova i glasovali u eTwinning grupi Spring Campaign 2019. Kreirali su poster u alatu Canva s temom "Ravnopravnost spolova". Poster smo podijelili na TwinBoardu u eTwinning grupi Spring Campaign 2019.

gender equality

4. Planet medija
Učenici su već upoznati s temom lažnih vijesti i kako biti kritički čitatelj. Izradili su poster u alatu Canva "Kako uočiti lažne vijesti" koji smo podijelili na TwinBoardu u eTwinning grupi Spring Campaign 2019.

how to spot fake news

5. Planet povijesti
Učenici su raspravljali i odabrali tri pridjeva svoje idealne eTwinning galaksije. Zajedno su izradili poster u alatu Canva koji smo također podijelili na TwinBoardu u eTwinning grupi Spring Campaign 2019.

eTwinning galaksija - eTwinning Galaxy

eTwinning Spring Campaign 2019

Provedene aktivnosti podijelili smo u eTwinning grupi Spring Campaign 2019 na TwinBoardu eTwinning Day 2019 te sa partnerima iz projekata Electronic Waste Around Us i I am e-Safe What About You?.

eTwinning Day

Učenici sedmog razreda izradili su čestitke eTwinningu koje smo izložili na panou u informatičkoj učionici.

eTwinning Day

Dan eTwinninga 2019.

eTwinning Day 2019

objavio: Iva Naranđa   datum: 9. 5. 2019.

MZO - Vijesti

MZO - Natječaji