eTwinning projekt Zero – One: Code Bucket Challenge i proširena stvarnost

Polaznici izvannastavne aktivnosti eTwinneri OŠ Vladimira Nazora Pribislavec pod vodstvom učiteljice informatike Ive Naranđe već nekoliko mjeseci marljivo rade na eTwinning projektu Zero – One. U četvrtak, 30. ožujka 2017. u školi je održana druga po redu prezentacija projektnih aktivnosti. Učenicima trećih i četvrtih razreda predstavljene su aktivnosti provedene u razdoblju od prosinca 2016. do kraja veljače 2017. Prezentaciju su pratile i njihove učiteljice Darinka Trajkova Vuković, Nikolina Košir, Kristina Mesarić i Jasmina Ramušćak te školska pedagoginja Nada Jelić.

Tijekom prosinca 2016. učenici su radili na zadatku pod nazivom Code Bucket Challenge. Svaka škola podijelila je svoje učenike u četiri tima s nazivima KiloByte Team, MegaByte Team, GigaByte Team i TeraByte Team. Svaki tim pripremio je po četiri zadatka za istoimene timove učenika iz partnerskih škola i postavio ih na dijeljenom Cacoo dijagramu. Zatim su učenici rješavali izazove koje su za njih pripremili partneri. Radom na ovom zadatku učenici su na zabavan način upoznali binarni zapis, Morseov kod, QR kod i bitmape. Za potrebe ovog zadatka kreirali smo i zajednički Symbaloo webmix.

eTwinning projekt Zero-One

Tijekom siječnja i veljače 2017. učenici su upoznati s proširenom stvarnošću i alatom Aurasma. Učenici su najprije pripremili animacije napravljene programom FotoMorph. Teme su bile vezane uz našu školu (Vladimir Nazor, Feštetići i dvorac Feštetić), a povodom Dana sigurnijeg interneta osvrnuli smo se i na problematiku objavljivanja fotografija na internetu i digitalne tragove. Učiteljica informatike pripremila je motivirajući primjer za učenike, auru o međimurskom konju čime smo partnerima pokazali našu autohtonu pasminu konja. Učenici su upoznati s osnovnim mogućnostima alata Aurasma u kojem su kreirali svoje prve aure. Napravljena su i dva kratka vodiča s uputama za pregledavanje auri. S velikim oduševljenjem pogledali smo izuzetno zanimljive aure koje su napravili naši partneri.

eTwinning projekt Zero-One

Učeničke radove i sve ostale projektne aktivnosti možete pogledati na TwinSpaceu projekta i na stranici projekta na školskom webu. Trenutno učenici rade ilustriranu priču o planetu nazvanom Zero-One, a do kraja projekta izradit će i online igre.

objavio: Iva Naranđa   datum: 30. 3. 2017.

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

uskoro

« Rujan 2018 »