Digitalno građanstvo - naša škola u dva eTwinning projekta

Središnja služba za podršku eTwinningu iz Brisela organizirala je Tjedne eTwinninga od 10. do 27. listopada 2016. tijekom kojih je provedena kampanja Digital Citizenship kojom su eTwinnerima ponuđene razne aktivnosti i materijali s temama o digitalnom građanstvu.

Učiteljica informatike Iva Naranđa pratila je kampanju sudjelujući na webinaru ONLINE SEMINAR 2016: Inspiration for new projects on digital citizenship i dva sajma projektnih ideja na kojima su učitelji mogli razmijeniti mišljenja i ideje za projekte na temu digitalnoga građanstva. Osnovnu školu Vladimira Nazora Pribislavec uključila je u dva eTwinning projekta koja se bave ovom temom.

U eTwinning projektu pod nazivom Digital Citizen – How and Why sudjelovat će naši učenici petih i šestih razreda koji polaze izbornu nastavu informatike. Ovaj projekt pokrenule su učiteljice Iva Naranđa i Cecilia Vicoveanu iz Rumunjske, a ubrzo su se javili i drugi zainteresirani partneri. Projekt će trajati pet mjeseci, od prosinca 2016. do travnja 2017., radni jezik je engleski, a namijenjen je učenicima dobne skupine od 11 do 13 godina.

Drugi eTwinning projekt pod nazivom Digital Citizenship pokrenule su kolegice Andromachi Pieridou iz Cipra i Laura Giordano iz Italije, a ubrzo su se pridružili partneri iz Španjolske i Turske. Iz naše škole u projektu će sudjelovati učenici osmog razreda koji polaze izbornu nastavu informatike. Radni jezik projekta također je engleski, namijenjen je učenicima dobne skupine 13 do 15 godina, a projektne aktivnosti će trajati do kraja ove nastavne godine.

Radom na ovim projektima učenici i učitelji iz europskih država surađivat će na aktivnostima koje obuhvaćaju razna područja koncepta digitalnoga građanstva.

Više o navedenim projektima, kao i o ostalim eTwinning aktivnostima i projektima u našoj školi možete pratiti na našoj stranici eTwinning.

eTwinning - Digital Citizenship - digitalno građanstvo

objavio: Iva Naranđa   datum: 27. 10. 2016.

EU Code Week 2018

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

« Studeni 2018 »